Неділя, 21.07.2019, 16:21

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Грудень » 15 » Всевітній день боротьби зі СНІДом
18:41
Всевітній день боротьби зі СНІДом
На сьогоднішній день таке захворювання, як СНІД, відомо в кожному куточку земної кулі. Його справедливо називають великомасштабної епідемією, чумою 20-го і 21-го століть, реально загрожує людству. Щороку 1 грудня весь світ відзначає день боротьби зі СНІДом. Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї невиліковної хвороби.
На сьогодні понад 42 млн людей, що живуть у різних куточках світу, страждають від смертельно небезпечного вірусу, що викликає у людини дефіцит імунітету. Щодня близько 15 тисяч людей потрапляють в категорію хворих..
Щорічно люди відзначають всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня. Історія цієї хвороби при цьому налічує близько 35 років. У 1981 році в Сполучених Штатах Америки вперше був зареєстрований СНІД або AIDS, причиною якого є вірус дефіциту імунітету у людини (ВІЛ). Після цього відбулася екстрена зустріч керівників охорони здоров'я з країн усього світу, на якій було досягнуто домовленості про обмін інформацією про ВІЛ / СНІД та дотриманні соціальної терпимості

Частина вчених звинувачує у виникненні ВІЛ мавпу, яка заразила цим страшним вірусом людини ще в 20-х рр. минулого сторіччя. В результаті останніх наукових досліджень було з'ясовано, що вогнищем виникнення епідемії стала Західна Африка. У 1959 році в світі від СНІДу померла перша людина. У всякому разі це було зафіксовано вперше. Носієм вірусу виявився житель Конго
У 1987 році було озвучено офіційну заяву Всесвітньої організації охорони здоров'я, в якому повідомлялося, що збудником такого страшного захворювання, як СНІД, є вірус, що викликає брак імунітету у людини. У цьому ж році була розроблена і прийнята програма і стратегія, що передбачає ряд заходів, спрямованих на боротьбу з цим страшним захворюванням. Одним з них стало впровадження препарату "азидотимидин", покликаного боротися з вірусом.
1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом. Ця дата щорічно закликає всю світову громадськість не просто пам'ятати про цю поки що невиліковної хвороби, а й бути терпимими до тих, хто вже є переносником цього захворювання. І, головне, що повинен для себе зрозуміти кожен з живучих на планеті - слід розуміти, що профілактика дуже важлива в боротьбі за здоров'я.
Переглядів: 190 | Додав: shebruk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]