Вівторок, 21.05.2019, 04:28

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Квітень » 12 » Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів
19:12
Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

11 квітня - пам'ятна дата, що відзначається в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу на честь події,які відбулися 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. 11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР табір було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ.

З метою відзначення Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів у Довгалівській ЗОШ І-ІІІ ступен відбулися виховні години: "Гіркі уроки історії" у 9 класі, "Забути цього неможливо" у 10 класі, "З порогу смерті" у 10 класі. Шкільний бібліотекар Сова Ю.М. організувала книжкову виставку "Уроки минулого для світлого майбутнього". Учнівський комітет підготував статтю для шкільної газети на тему "Збереземо пам'ять про подвиг".  

 

 

Переглядів: 118 | Додав: shnaidrukolga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]