Неділя, 21.07.2019, 16:17

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2019 » Травень » 12 » До Всесвітнього дня мігруючих птахів
20:20
До Всесвітнього дня мігруючих птахів

Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!

До Всесвітнього дня мігруючих птахів

У сучасному суспільстві  є багато важливих екологічних проблем і однією із них є проблема негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та їх середовищ існування. Саме це питання стало темою цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів, який відзначався 11 травня 2019 року.

Дійсно, самою болючішою екологічною проблемою наших сіл  є питання утилізації відходів. Залишаючи сміття, ми не тільки псуємо довкілля, робимо не привабливими природні пейзажі, але і шкодимо тваринам, зокрема птахам.

Моє село Радихівщина, як і інші сусідні села, розташовані у заплаві річки Пляшівка. Не рідкісним явищем у нас, є залишений людьми пластик: пляшки, кульки, посуд, мотуззя, жилка. Цей не потрібний людині мотлох, стає смертельно небезпечним для мігруючих птахів.

Так покинута неуважними рибалками волосінь є сільцем, в яке потрапляють водоплавні птахи, такі як лебеді і лисухи. Волосінь обвиває їхні ноги і крила або обмотується навколо шиї. Чим більше пручатиметься птах, тим сильніше заплутається, а згодом може і загинути.

Дуже часто березі річки, де відпочивають люди залишаються пластикові пляшки після всіляких напоїв. У кільця, які є для перенесення банок, часто заплутуються птахи дзьобом, насаджують їх на шию, а тому і гинуть, оскільки зовсім не можуть харчуватися. Якщо ж у подібний пластик потрапить птах ногою, чи крилом, то він не може злетіти і стає легкою жертвою хижаків, зокрема, бродячих собак чи котів, а часто і людей.

Небезпечним  для маленьких птахів, є і пусті пластикові пляшки, у які можуть «ховатися» маленькі куріпки, повзик чи синичка-ремез, ластівка берегова. У  пошуках теплого місця вони часто забираються в середину цих посудин, але не завжди птахам вдається вибратися назад, і вони гинуть із голоду та спраги.

Проте травмування та смертність внаслідок забруднення пластиком можливе і для великих за розмірами мігруючих птахів.

Так у нашому селі є декілька гнізд лелеки білого. Цей птах використовує заплаву річки Пляшівка, як кормову ділянку, хоч оселяється поблизу людських осель.  Все частіше лелеку можна зустріти на сміттєзвалищах, звідки він на гніздо переносить різноманітний пластик: кульки, мотуззя, касетні плівки, кольорову тасьму,  які стають причиною смерті його пташенят. Адже маленьке лелеча, яке ще не зміцніло, заплутується ніжками у пластик, втрачає рівновагу  і випадає із гнізда.

Тому відпочиваючи на природі, ідучи в похід чи з будь-якої іншої мети, пам’ятайте, про необхідність збереження території у належному стані, не накидайте сміття, дбайте  про наше довкілля. І цей пластиковий пакетик, який ви використали, волосінь чи жилка, якою косили траву на луках та узліссі, не потрібні у природі. Заберіть та утилізуйте їх у своїй оселі!

Учні нашого класу теж долучилися до проведення Всесвітнього дня мігруючих птахів: «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!», який цього року відзначається 11 травня та 12 жовтня.  Ми  прибрали пластик на березі річки та місцевому сміттєзвалищі, а також  провели просвітницьку роботу серед школярів школи, щоб привернути увагу на негативний вплив забруднення пластиком для мігруючих птахів.

Не будьте байдужими! Давайте збережемо природу! Адже, дійсно, ми не взяли землю у своїх батьків у спадок, а позичили її у своїх дітей.

Кулик Яна, учениця 11 класу Довгалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Переглядів: 56 | Додав: shnaidrukolga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]