Неділя, 15.12.2019, 21:54

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Архів новин
« 1 2 ... 10 11 12

Прем'єр-міністр Микола Азаров розсмішив вчителів тезою про те, що 2011 року зарплати викладачам піднімались 5 разів

"2011 рік ми завершили ростом економіки. У 2011 році ми 5 разів піднімали заробітну плату. На трошки, але піднімали", - сказав прем'єр, виступаючи на ІІІ Всеукраїнському з'їзді працівників освіти, який відбувається у Національному авіаційному університеті у Києві.

У цей момент увесь зал засміявся, передає кореспондент Gazeta.ua.

"Я не зрозумів. Цього, що, не було? А на скільки піднялась зарплата?" - перепитав Азаров.

Не дочекавшись однозначної відповіді, голова уряду звернувся до міністра освіти Дмитра Табачника із цим запитанням.

Табачник доповів, що у 2010 році вчительська зарплата складала 2180 грн, а у 2011 році - вже 2530 грн. Ці цифри зал також зустрів гулом.

"Так ... Читати далі »

Переглядів: 350 | Додав: dovgalivka | Дата: 28.10.2011 | Коментарі (0)

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо термінів проведення шкільних канікул

Міністерство освіти і науки інформує про те, що Законом України "Про загальну середню освіту" визначено, що структура навчального року та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

У відомстві також повідомили, що режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з відповідним органом державної санітарно-епідеміологічної служби.

Також у відомстві нагадали, що відповідно до листа МОНмолодьспорт, яким врегульовано ... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: dovgalivka | Дата: 14.10.2011 | Коментарі (0)

Дмитро Табачник звернувся з проханням сприяти вирішенню проблеми розташування кіосків поблизу шкіл, у яких учні можуть придбати тютюнові вироби

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вкрай стурбоване ситуацією щодо поширення тютюнопаління в учнівському середовищі, йдеться в листі міністра освіти.

Поточна ситуація щодо поширення негативних явищ серед української молоді має сумну статистику, повідомляється у листі. Так, за результатами статистичного дослідження серед учнівської молоді віком 15-16 років 63% юнаків та дівчат уже мають досвід тютюнопаління, а у місті Києві біля кожної школи розміщено в середньому 7 кіосків, у яких можна придбати тютюнові вироби або побачити рекламу тютюну та ал ... Читати далі »

Переглядів: 325 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.09.2011 | Коментарі (0)

В Міністерстві освіти підписано наказ про надання грифу навчальним програмам для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідний наказ профільного міністерства, виданий з метою впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Згідно з наказом, гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України" наданий 45 навчальним програмам для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Інституту інноваційних технологій і змісту освіти доручено забезпечити видання відповідних навчальних програм для 1-4 класів.

Нагадаємо, новий Державний стандарт початкової загальної освіти, був затверджений постановою КМУ ... Читати далі »

Переглядів: 323 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.09.2011 | Коментарі (0)

З метою підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах Міністерство освіти рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам провести урок з безпеки дорожнього руху

Необхідність посилення інформаційно-просвітницької роботи з цієї теми зумовлена високим показником смертності та травматизму серед дітей і молоді, які є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху, зазначається в листі МОНмолодьспорт.

Головною метою уроку "Безпека на дорозі – безпека життя" має стати формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху, обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я школярів, підкреслили в освітньому міністерстві.

Також в міністерстві повідо ... Читати далі »

Переглядів: 358 | Додав: dovgalivka | Дата: 12.09.2011 | Коментарі (0)

Якщо Верховна Рада підтримає бюджет на 2012 рік, програму із забезпечення шкіл автобусами завершать вже наступного року. Про це повідомив міністр освіти Дмитро Табачник

"В наступному році Міністерством економіки за пропозицією Міністерства освіти і науки цю програму заплановано завершити повністю. Тобто повністю забезпечити школи автобусами і замінити ті, які виходять з ладу", - сказав міністр.

Він також зазначив, що цього року за кошти державного бюджету школи отримають близько 250 шкільних автобусів.

Як повідомлялося раніше, під час розширеної колегії Міністерства освіти прем'єр-міністр Микола Азаров доручив завершити програму забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами до 2013 року.

... Читати далі »

Переглядів: 323 | Додав: dovgalivka | Дата: 09.09.2011 | Коментарі (0)

У малокомплектних школах на одного учня держава щорічно витрачає в п’ять разів більше коштів, ніж передбачено Міністерством фінансів

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський в ефірі "5 каналу".

Говорячи про недофінансування шкіл, Жебровський перш за все говорив про мало комплектні школи, тобто школи, які мають 10 і менше учнів.

"Я можу сказати, де найдорожчі учні. Там, де найбільше малокомплектних шкіл. Скажімо, школи, де 10 учнів чи менше, там на одного учня може витрачатися і 28, і 30 тисяч гривень. При тому, що норма визнана Мінфіном – 6 тисяч", - зазначив він.

Б. Жебровський пояснив, що освіта фінансується не від кількості учнів, а від кількості класів.

"Немає значення, скільки класі учнів – 3 чи 30. Тому що на клас ідуть години, а години – це заробітна плата вчителів. Тому чим більше б ... Читати далі »

Переглядів: 326 | Додав: dovgalivka | Дата: 05.09.2011 | Коментарі (0)

Глава держави Віктор Янукович привітав школярів, батьків і вчителів із святом 1 вересня та побажав, щоб цей навчальний рік був добрим

Президент України Віктор Янукович взяв участь в урочистому відкритті новозбудованої Київської інженерної гімназії.

Вітаючи школярів, їхніх батьків і вчителів із Днем знань, Президент зазначив, що сьогоднішнє свято в Україні відзначатимуть у майже 20 тисячах шкіл, де навчатимуться більше 4 мільйонів учнів. Уперше до школи цього року йдуть понад 400 тисяч першокласників.

"Я хотів би побажати, щоб цей навчальний рік був добрим", – сказав Віктор Янукович.

Президент України назвав Київську інженерну гімназію прикладом майбутньої системи освіти.

"Ми з вами робимо спільно цей крок у майбутнє. Тут вчитимуться майбутні Корольови, Антонови та Патони", – наголосив Віктор Янукович. Глава держави висловив перекон ... Читати далі »

Переглядів: 290 | Додав: dovgalivka | Дата: 01.09.2011 | Коментарі (0)

Громадська організація Центр політичних студій та аналітики надала результати проведеного моніторингового дослідження "Рівень готовності українських шкіл до 2011/2012 навчального року"

Дослідження відбувалося за методикою активного та пасивного моніторингу. Згідно з інформацією, яку наводить громадська організація, аналітичні дані були отримані в розрізі тих обласних центрів, які надали всі та в повному обсязі відповіді на інформаційні запити.

Серед тих, які виявилися максимально закритими до надання публічної інформації, виявилися міста: Кіровоград, Сімферополь, Донецьк, Ужгород, Чернігів, Луганськ, Миколаїв, Хмельницький.

Експерти Центру у своєму звіті зазначили, що загалом органи місцевої влади є закритими. На сайтах місцевих управлінь не розміщені бюджети та програми соціально-економічного розвитку. Сайти міських управлінь освіти є малоінформативними ... Читати далі »

Переглядів: 347 | Додав: dovgalivka | Дата: 31.08.2011 | Коментарі (0)

Навчальний рік школярів розпочнеться єдиним першим уроком на тему "Україна - наш спільний дім"

Після проведення урочистих загальношкільних лінійок, що традиційно присвячені Дню знань, учні всіх українських шкіл розпочнуть навчальний рік з єдиного першого уроку, що буде присвячений 20-ї річниці незалежності України.

Учителі шкіл ознайомлять учнів з основними державотворчими подіями щодо становлення незалежної України, засадами демократичного та суспільного ладу нашої держави, її досягненнями за останні роки, а також закріплять знання про державну символіку, про такі поняття, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права й обов'язки.

Головною метою проведення єдиного уроку стане зміцнення громадянських позицій учнів, формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності з ... Читати далі »

Переглядів: 304 | Додав: dovgalivka | Дата: 31.08.2011 | Коментарі (0)

З 7-го класу українським школярам та їхнім батькам розповідатимуть про шкоду алкоголю. Уроки проводитимуться за "новою технологією"

У семи містах України розпочався експеримент з викладання у школах "антиалкогольної грамоти". Якщо програма боротьби з алкоголізмом виявиться ефективною, її поширять на всю країну.

Проект було ініційовано у зв'язку зі значним збільшенням рівня вживання алкогольних напоїв серед українських школярів та студентів.

Про шкідливість спиртного дітям розповідатимуть починаючи з 7-го класу. У рамках експерименту на курсі проводитимуть по 9 занять з дітьми та їхніми батьками.

"Ми не беремо елітарні чи проблемні школи, ми беремо усіх дітей", - запевнив Віталій Панок, директор НМЦ практичної психології і соціальної роботи.

Водночас вчителі у великий успіх нової програми не надто вірять. Педагоги впевнені, що нині діти про шкідливість хмільних на ... Читати далі »
Переглядів: 346 | Додав: dovgalivka | Дата: 15.02.2011 | Коментарі (0)

На Рівненщині в сільській школі дев'ятикласник викинув п'ятикласницю із класу так, що ту з переломами шпиталізували. Учителі кажуть, хоч усе відбувалось у них на очах, завадити розбишаці не встигли.
За матеріалами сайту www.tsn.ua
Більш детально можна ознайомитись на Детальніше на відео
Переглядів: 1273 | Додав: dovgalivka | Дата: 14.02.2011 | Коментарі (0)

Перша поїздка02 лютого 2011 року відбулася урочиста церемонія вручення шкільного автобуса для Довгалівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Шкільний автобус буде підвозити 160 дітей на навчання із сіл Боратинської сільської ради по маршруту Довгалівка – Боратин – Добривода – Станіслави – Березини – Бригадирівка – Довгалівка. Протяжність маршруту близько 50 км. Перерізання стрічки В урочистому врученні взяли участь голова Радивилівської районної державної адміністрації Станкевич Віталій Геннадійович, виконуючий обов’язки заступника голови районної державної адміністрації Кеда Іван Олексійович, депутат районної ради Ковальчук Петро Васильович, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ковалевська Ірина Миколаївна.  Після ... Читати далі »
Переглядів: 438 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.02.2011 | Коментарі (1)

Програма ініційована Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 27 організацій, серед яких неурядові організації Всеукраїнська мережа протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей (член міжнародної організації ЕКПАТ), Міжнародна Школа Рівних Можливостей, Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень, Міжнародний дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», Інститут інформаційного суспільства, програма «Бібліоміст», Інтернет Асоціація України, проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA), Американська Торгівельна Палата в Україні, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерство внутрішніх спр ... Читати далі »

Переглядів: 984 | Додав: dovgalivka | Дата: 09.02.2011 | Коментарі (0)

16-18 лютого 2011 року у Києві пройде чотирнадцята міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2011"

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, Київська торгово-промислова палата, виставкова фірма "КАРШЕ".

На виставці планується представлення більше 500 організацій серед яких: вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти, науково-методичні центри, видавництва, виробники технічних засобів навчання, міжнародні та наукові установи та інші організації, які співпрацюють із системою освіти.

Всього за три дні планується проведення великої кількості семінарів, "круглих столів", майстер-класів та тренінгів, на яких обговорюватимуть актуальні проблеми навчально-виховного процесу, шляхи модернізації освіти у глобалізованих умовах сучасного життя.

Планується, що виставку відвідають близько 15 000 осіб – школярів ... Читати далі »
Переглядів: 382 | Додав: dovgalivka | Дата: 07.02.2011 | Коментарі (0)

З більш ніж 350 вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації правила прийому абітурієнтів у 2011 році не оприлюднили тільки 38 навчальних закладів

До завершення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, що дає право на вступ до вищих навчальних закладів України у 2011 році, залишається менше місяця, однак деякі вузи досі не оприлюднили власні правила прийому абітурієнтів.

Зазначимо, правила прийому мають бути оприлюдненні вищими навчальними закладами з метою своєчасного інформування учасників ЗНО про умови прийому в 2011 році, у тому числі про переліки конкурсних предметів, визначених для вступу на відповідні напрями підготовки (спеціальності) кожного навчального закладу.

Відповідно до результатів моніторингу офіційних Інтернет-сторінок та веб-сайтів вітчизняних вищих навчальних закладів, на предмет оприлюднення умов вступу у 2011 році, що був проведений Osvita.ua, умови прийому не оп ... Читати далі »
Переглядів: 328 | Додав: dovgalivka | Дата: 05.02.2011 | Коментарі (0)

Минулого року я проводила журналістський експеримент: пішла на ЗНО як учасник, пройшла три тестування і, отримавши сертифікат, ще раз вступила до університету (остаточного пакета документів я не подавала)

Підготовка до ЗНО-2011 у розпалі. Тож вирішила поділитися своїм досвідом з цьогорічними абітурієнтами, як-не-як результати були непогані: з історії України – 198,5 бала, з української мови та літератури – 195,5, з англійської – 178 балів.

Напевно, більшість абітурієнтів вже активно готуються до тестування ЗНО-2011, тож давати поради – з репетитором чи самому – сенсу немає. Скажу лише, що без репетитора до тестування підготуватися можливо (у тестах немає позапрограмних речей), головне – бути організованою людиною, і не тільки хотіти, а й вміти вчитися.

Отже, загальна порада: проженіть геть страх, заспокойтеся і налаштуйтеся на роб ... Читати далі »

Переглядів: 693 | Додав: dovgalivka | Дата: 02.02.2011 | Коментарі (0)

В Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти освітнього відомства повідомили про те, що положення Концепції літературної освіти мають рекомендаційний характер

Зокрема, в департаменті загальної середньої та дошкільної освіти МОН зазначили, що розробкою проекту Концепції літературної освіти займалася спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли провідні науковці, методисти та вчителі-практики.

З серпня минулого року розпочалося громадське обговорення документа, першою аудиторією з обговорення стали методисти і вчителі-практики від кожної області й кожного навчального предмета, що є складовою літературної освіти, – української літератури, світової і літератур національних меншин, йдеться в документі.

Майже усі присутні учителі-словесники, які були присутні на розширеній колегії МОН підтримали проект Концепції літературної освіти і висловили думку щодо необхідності прийняття цього док ... Читати далі »

Переглядів: 453 | Додав: dovgalivka | Дата: 02.02.2011 | Коментарі (0)

5 та 6 лютого 2011 року у містах Києві та Запоріжжі відбудеться сьома щорічна міжнародна виставка "Освіта за кордоном - 2011" - Ukrainian International Educational Fair 2011 (UIEF)

У виставці братимуть участь провідні вищі, середні навчальні заклади, мовні школи, молодіжні студентські організації, міжнародні організації та представництва з 10 країн світу.

Виставка UIEF є комплексним освітнім заходом що має на меті сприяння інтернаціоналізації та глобалізації освітнього процесу на індивідуальному та суспільному рівнях.

Щорічно UIEF збирає представників провідних навчальних закладів світу та українських абітурієнтів, які зацікавлені в отриманні якісної освіти за кордоном. Щорічно міжнародні та українські освітні заклади мають можливість поділитися досвідом та започаткувати нові проекти.

У виставці братимуть участь
представники міжнародних відділів та приймальних комісій уні ... Читати далі »

Переглядів: 453 | Додав: dovgalivka | Дата: 02.02.2011 | Коментарі (0)

У західній теорії освітнього менеджменту рідко говорять про керівництво школою - частіше використовують термін "лідерство"

Перше вересня у різних людей викликає різні асоціації. За моїми спостереженнями, більшість дорослих щороку в цей день із задоволенням усвідомлюють, що "шкільний кошмар" для них особисто вже позаду.

Ті ж, у яких є діти шкільного віку, з жахом входять у новий навчальний рік. І тільки, напевно, незначна меншість, до якої я відношу себе, згадують шкільні роки з вдячністю та ностальгією.

Рік тому, коли ми відзначали 20-річчя випуску, один з моїх найуспішніших (у плані академічної кар'єри) однокашників, мудро зауважив: «Коли ми залишали стіни школи, нам здавалося, що найкращі роки життя у нас ще попереду. Тепер же, коли життя зроблене, ми розуміємо, що шкільні роки були кращими в нашому житті».

Я з ним ... Читати далі »

Переглядів: 392 | Додав: dovgalivka | Дата: 02.02.2011 | Коментарі (0)

1-25 26-50 ... 226-250 251-275 276-297