Понеділок, 16.09.2019, 09:39

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Архів новин
« 1 2 ... 9 10 11 12 »

24 січня Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорт спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» було презентовано український Індекс інклюзії

Індекс інклюзії дає можливість проаналізувати сильні та слабкі сторони в організації інклюзивного навчання та на основі отриманих результатів розробити план розвитку навчального закладу.

Матеріали, презентовані під час проведення круглого столу "Індекс інклюзії: сприяння навчанню та участі в житті навчальних закладів", дозволять здійснити моніторинг у загальноосвітніх навчальних закладах України та проаналізувати створення необхідних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

У профільному міністерстві повідомляється, що Індекс інклюзії пройшов апробацію у 23 загальноосвітніх навчальних закладах та був поданий на розгляд ... Читати далі »

Переглядів: 377 | Додав: dovgalivka | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (0)

11 січня 2012 року розпочинається пілот Національного проекту "Відкритий світ", у ході якого будуть тестуватися технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні уроки

Про це розповіли під час прес-конференції голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів та керівник Національного проекту "Відкритий світ" Ігорь Курус.
... Читати далі »
Переглядів: 337 | Додав: dovgalivka | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (0)

Міністерством освіти ініційований конкурс, що буде присвячений проведенню в Україні фінального етапу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року

У відповідності з  ... Читати далі »
Переглядів: 317 | Додав: dovgalivka | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (0)

Зважаючи на проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу, Міністерством освіти надано календарний план закінчення навчального року, проведення державної підсумкової атестації та ЗНО-2012

У цьому навчальному році навчальні заняття у 1-8-х та 10-х класах завершуються 25 травня. У 4-х класах державна підсумкова атестація буде проведена під час навчального процесу з 11 по 18 травня із української мови та читання (мови навчання), матема ... Читати далі »
Переглядів: 273 | Додав: dovgalivka | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (0)

Міністерством затверджено положення про Всеукраїнський конкурс "Класний керівник року", що має сприяти зростанню престижності звання класного керівника

Виходячи зі змісту документа, конкурс буде проводитися з метою сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття у виконанні завдань, покладених Законом "Про загальну середню освіту" на загальноосвітні навчальні закла ... Читати далі »
Переглядів: 313 | Додав: dovgalivka | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (0)

Більшість цьогорічних випускників шкіл уже визначилися з майбутньою професією та планують після закінчення школи отримувати вищу освіту

Матеріали дослідження "Оцінка потенціалу випускників середньої школи як ресурсу модернізаційних процесів", підготовленого Інститутом соціології НАН України й оприлюдненого Міністерством освіти свідчать, що переважна більшість випускників визначилися зі своїм професійним вибором.

Так, за результатами дослідження, майже 90 відсотків випускників українських шкіл уже зорієнтовані на конкретний професійний вибір і отримання вищої освіти.

У свою чергу, не визначились у своєму майбутньому після закінчення школи тільки 6,8% одинадцятикласників, а перевагу робітничим професіям, роботі в сільському господарстві та у сфері обслуговування надали лише 2,6% майбутніх випускників шкіл.

За даними дослідження, ... Читати далі »

Переглядів: 265 | Додав: dovgalivka | Дата: 10.01.2012 | Коментарі (0)

З такими інноваційними пропозиціями погодились учасники нарад, що присвячені плануванню роботи Інститутів післядипломної педагогічної освіти на наступний рік

Профільне міністерство продовжує наради з ректорами інститутів післядипломної педагогічної освіти, що покликані поліпшити діяльність закладів у 2012 році.
За повідомленням міністерства, найбільшу дискусію серед учасників викликає питання використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та подолання комп’ютерної безграмотності вчителів.
Учасники наради дійшли думки, що в регіонах комп’ютерна грамотність учителів залежить, насамперед, від директора навчального закладу.
"Той директор, який провів моніторинг ситуації, чітко поставив завдання щодо вирішення проблеми, знайшов резерви й можливості, щ ... Читати далі »

Переглядів: 273 | Додав: dovgalivka | Дата: 08.12.2011 | Коментарі (0)

У День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності

Проведення всеукраїнського диктанту започатковано Національною радіокомпанію України у 2000 році. Усі бажаючі мають можливість взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають українську мову, а також продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою, зміцнювали її позиції та розширювали сферу застосування, зазначають в Українському радіо.

У зв’язку проведенням диктанту національної єдності та з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, Міністерство освіти також рекомендує передбачити проведення диктанту у загальноос ... Читати далі »

Переглядів: 360 | Додав: dovgalivka | Дата: 08.11.2011 | Коментарі (0)

Прем'єр-міністр Микола Азаров розсмішив вчителів тезою про те, що 2011 року зарплати викладачам піднімались 5 разів

"2011 рік ми завершили ростом економіки. У 2011 році ми 5 разів піднімали заробітну плату. На трошки, але піднімали", - сказав прем'єр, виступаючи на ІІІ Всеукраїнському з'їзді працівників освіти, який відбувається у Національному авіаційному університеті у Києві.

У цей момент увесь зал засміявся, передає кореспондент Gazeta.ua.

"Я не зрозумів. Цього, що, не було? А на скільки піднялась зарплата?" - перепитав Азаров.

Не дочекавшись однозначної відповіді, голова уряду звернувся до міністра освіти Дмитра Табачника із цим запитанням.

Табачник доповів, що у 2010 році вчительська зарплата складала 2180 грн, а у 2011 році - вже 2530 грн. Ці цифри зал також зустрів гулом.

"Так ... Читати далі »

Переглядів: 321 | Додав: dovgalivka | Дата: 28.10.2011 | Коментарі (0)

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо термінів проведення шкільних канікул

Міністерство освіти і науки інформує про те, що Законом України "Про загальну середню освіту" визначено, що структура навчального року та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

У відомстві також повідомили, що режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з відповідним органом державної санітарно-епідеміологічної служби.

Також у відомстві нагадали, що відповідно до листа МОНмолодьспорт, яким врегульовано ... Читати далі »

Переглядів: 267 | Додав: dovgalivka | Дата: 14.10.2011 | Коментарі (0)

Дмитро Табачник звернувся з проханням сприяти вирішенню проблеми розташування кіосків поблизу шкіл, у яких учні можуть придбати тютюнові вироби

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вкрай стурбоване ситуацією щодо поширення тютюнопаління в учнівському середовищі, йдеться в листі міністра освіти.

Поточна ситуація щодо поширення негативних явищ серед української молоді має сумну статистику, повідомляється у листі. Так, за результатами статистичного дослідження серед учнівської молоді віком 15-16 років 63% юнаків та дівчат уже мають досвід тютюнопаління, а у місті Києві біля кожної школи розміщено в середньому 7 кіосків, у яких можна придбати тютюнові вироби або побачити рекламу тютюну та ал ... Читати далі »

Переглядів: 294 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.09.2011 | Коментарі (0)

В Міністерстві освіти підписано наказ про надання грифу навчальним програмам для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідний наказ профільного міністерства, виданий з метою впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Згідно з наказом, гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України" наданий 45 навчальним програмам для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Інституту інноваційних технологій і змісту освіти доручено забезпечити видання відповідних навчальних програм для 1-4 класів.

Нагадаємо, новий Державний стандарт початкової загальної освіти, був затверджений постановою КМУ ... Читати далі »

Переглядів: 305 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.09.2011 | Коментарі (0)

З метою підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах Міністерство освіти рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам провести урок з безпеки дорожнього руху

Необхідність посилення інформаційно-просвітницької роботи з цієї теми зумовлена високим показником смертності та травматизму серед дітей і молоді, які є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху, зазначається в листі МОНмолодьспорт.

Головною метою уроку "Безпека на дорозі – безпека життя" має стати формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху, обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я школярів, підкреслили в освітньому міністерстві.

Також в міністерстві повідо ... Читати далі »

Переглядів: 336 | Додав: dovgalivka | Дата: 12.09.2011 | Коментарі (0)

Якщо Верховна Рада підтримає бюджет на 2012 рік, програму із забезпечення шкіл автобусами завершать вже наступного року. Про це повідомив міністр освіти Дмитро Табачник

"В наступному році Міністерством економіки за пропозицією Міністерства освіти і науки цю програму заплановано завершити повністю. Тобто повністю забезпечити школи автобусами і замінити ті, які виходять з ладу", - сказав міністр.

Він також зазначив, що цього року за кошти державного бюджету школи отримають близько 250 шкільних автобусів.

Як повідомлялося раніше, під час розширеної колегії Міністерства освіти прем'єр-міністр Микола Азаров доручив завершити програму забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами до 2013 року.

... Читати далі »

Переглядів: 291 | Додав: dovgalivka | Дата: 09.09.2011 | Коментарі (0)

У малокомплектних школах на одного учня держава щорічно витрачає в п’ять разів більше коштів, ніж передбачено Міністерством фінансів

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський в ефірі "5 каналу".

Говорячи про недофінансування шкіл, Жебровський перш за все говорив про мало комплектні школи, тобто школи, які мають 10 і менше учнів.

"Я можу сказати, де найдорожчі учні. Там, де найбільше малокомплектних шкіл. Скажімо, школи, де 10 учнів чи менше, там на одного учня може витрачатися і 28, і 30 тисяч гривень. При тому, що норма визнана Мінфіном – 6 тисяч", - зазначив він.

Б. Жебровський пояснив, що освіта фінансується не від кількості учнів, а від кількості класів.

"Немає значення, скільки класі учнів – 3 чи 30. Тому що на клас ідуть години, а години – це заробітна плата вчителів. Тому чим більше б ... Читати далі »

Переглядів: 307 | Додав: dovgalivka | Дата: 05.09.2011 | Коментарі (0)

Глава держави Віктор Янукович привітав школярів, батьків і вчителів із святом 1 вересня та побажав, щоб цей навчальний рік був добрим

Президент України Віктор Янукович взяв участь в урочистому відкритті новозбудованої Київської інженерної гімназії.

Вітаючи школярів, їхніх батьків і вчителів із Днем знань, Президент зазначив, що сьогоднішнє свято в Україні відзначатимуть у майже 20 тисячах шкіл, де навчатимуться більше 4 мільйонів учнів. Уперше до школи цього року йдуть понад 400 тисяч першокласників.

"Я хотів би побажати, щоб цей навчальний рік був добрим", – сказав Віктор Янукович.

Президент України назвав Київську інженерну гімназію прикладом майбутньої системи освіти.

"Ми з вами робимо спільно цей крок у майбутнє. Тут вчитимуться майбутні Корольови, Антонови та Патони", – наголосив Віктор Янукович. Глава держави висловив перекон ... Читати далі »

Переглядів: 276 | Додав: dovgalivka | Дата: 01.09.2011 | Коментарі (0)

Громадська організація Центр політичних студій та аналітики надала результати проведеного моніторингового дослідження "Рівень готовності українських шкіл до 2011/2012 навчального року"

Дослідження відбувалося за методикою активного та пасивного моніторингу. Згідно з інформацією, яку наводить громадська організація, аналітичні дані були отримані в розрізі тих обласних центрів, які надали всі та в повному обсязі відповіді на інформаційні запити.

Серед тих, які виявилися максимально закритими до надання публічної інформації, виявилися міста: Кіровоград, Сімферополь, Донецьк, Ужгород, Чернігів, Луганськ, Миколаїв, Хмельницький.

Експерти Центру у своєму звіті зазначили, що загалом органи місцевої влади є закритими. На сайтах місцевих управлінь не розміщені бюджети та програми соціально-економічного розвитку. Сайти міських управлінь освіти є малоінформативними ... Читати далі »

Переглядів: 325 | Додав: dovgalivka | Дата: 31.08.2011 | Коментарі (0)

Навчальний рік школярів розпочнеться єдиним першим уроком на тему "Україна - наш спільний дім"

Після проведення урочистих загальношкільних лінійок, що традиційно присвячені Дню знань, учні всіх українських шкіл розпочнуть навчальний рік з єдиного першого уроку, що буде присвячений 20-ї річниці незалежності України.

Учителі шкіл ознайомлять учнів з основними державотворчими подіями щодо становлення незалежної України, засадами демократичного та суспільного ладу нашої держави, її досягненнями за останні роки, а також закріплять знання про державну символіку, про такі поняття, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права й обов'язки.

Головною метою проведення єдиного уроку стане зміцнення громадянських позицій учнів, формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності з ... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: dovgalivka | Дата: 31.08.2011 | Коментарі (0)

З 7-го класу українським школярам та їхнім батькам розповідатимуть про шкоду алкоголю. Уроки проводитимуться за "новою технологією"

У семи містах України розпочався експеримент з викладання у школах "антиалкогольної грамоти". Якщо програма боротьби з алкоголізмом виявиться ефективною, її поширять на всю країну.

Проект було ініційовано у зв'язку зі значним збільшенням рівня вживання алкогольних напоїв серед українських школярів та студентів.

Про шкідливість спиртного дітям розповідатимуть починаючи з 7-го класу. У рамках експерименту на курсі проводитимуть по 9 занять з дітьми та їхніми батьками.

"Ми не беремо елітарні чи проблемні школи, ми беремо усіх дітей", - запевнив Віталій Панок, директор НМЦ практичної психології і соціальної роботи.

Водночас вчителі у великий успіх нової програми не надто вірять. Педагоги впевнені, що нині діти про шкідливість хмільних на ... Читати далі »
Переглядів: 326 | Додав: dovgalivka | Дата: 15.02.2011 | Коментарі (0)

На Рівненщині в сільській школі дев'ятикласник викинув п'ятикласницю із класу так, що ту з переломами шпиталізували. Учителі кажуть, хоч усе відбувалось у них на очах, завадити розбишаці не встигли.
За матеріалами сайту www.tsn.ua
Більш детально можна ознайомитись на Детальніше на відео
Переглядів: 1241 | Додав: dovgalivka | Дата: 14.02.2011 | Коментарі (0)

Перша поїздка02 лютого 2011 року відбулася урочиста церемонія вручення шкільного автобуса для Довгалівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Шкільний автобус буде підвозити 160 дітей на навчання із сіл Боратинської сільської ради по маршруту Довгалівка – Боратин – Добривода – Станіслави – Березини – Бригадирівка – Довгалівка. Протяжність маршруту близько 50 км. Перерізання стрічки В урочистому врученні взяли участь голова Радивилівської районної державної адміністрації Станкевич Віталій Геннадійович, виконуючий обов’язки заступника голови районної державної адміністрації Кеда Іван Олексійович, депутат районної ради Ковальчук Петро Васильович, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ковалевська Ірина Миколаївна.  Після ... Читати далі »
Переглядів: 410 | Додав: dovgalivka | Дата: 13.02.2011 | Коментарі (1)

Програма ініційована Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 27 організацій, серед яких неурядові організації Всеукраїнська мережа протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей (член міжнародної організації ЕКПАТ), Міжнародна Школа Рівних Можливостей, Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень, Міжнародний дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна», Інститут інформаційного суспільства, програма «Бібліоміст», Інтернет Асоціація України, проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA), Американська Торгівельна Палата в Україні, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерство внутрішніх спр ... Читати далі »

Переглядів: 947 | Додав: dovgalivka | Дата: 09.02.2011 | Коментарі (0)

16-18 лютого 2011 року у Києві пройде чотирнадцята міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2011"

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, Київська торгово-промислова палата, виставкова фірма "КАРШЕ".

На виставці планується представлення більше 500 організацій серед яких: вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти, науково-методичні центри, видавництва, виробники технічних засобів навчання, міжнародні та наукові установи та інші організації, які співпрацюють із системою освіти.

Всього за три дні планується проведення великої кількості семінарів, "круглих столів", майстер-класів та тренінгів, на яких обговорюватимуть актуальні проблеми навчально-виховного процесу, шляхи модернізації освіти у глобалізованих умовах сучасного життя.

Планується, що виставку відвідають близько 15 000 осіб – школярів ... Читати далі »
Переглядів: 359 | Додав: dovgalivka | Дата: 07.02.2011 | Коментарі (0)