П`ятниця, 10.07.2020, 11:38

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Лютий » 05

Щоб наша держава жила , багатьом  її  патріотам  прийшлося пожертвувати своїм життям.  І надто  вражає, коли на таку абсолютну самопожертву йдуть  молоді люди, які заледве тільки почали здійснювати свій життєвий проект.
Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть  під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави.
 22 січня 1918 року був  проголошений IV універсал Центральної Ради. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».
А вже через ... Читати далі »

Переглядів: 273 | Додав: shebruk | Дата: 05.02.2016 | Коментарі (0)

Історія становлення державності завжди складна і заплутана. Кожен народ пройшов довгий шлях з війнами, горем та втратами.
Але історія українського народу найтяжча і найболючіша, адже збудована вона була на кістках тих, хто не жалів себе у боротьбі за соборність України.
22 сiчня день Соборності Украни. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що протягом багатьох століть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українські землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речі Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi.

Соборність розуміє кожен власно,
Що це таке? – задасть пит ... Читати далі »
Переглядів: 287 | Додав: shebruk | Дата: 05.02.2016 | Коментарі (0)

Січень - перший місяць року й найсуворіший місяць зими. У цьому місяці найясніші, сонячні, але разом з тим - морозні дні. Саме на цей місяць припадає найбільше свят, що позначені особливою поетичністю. В одній з колядок мовиться: Та прийдуть до тебе три празники в гості: що перший же празник - святеє Рожество, що другий же празник - святого Василя, що третій же празник - святе Водохреща.
Протягом усіх Різдвяних свят, які тривали два тижні - від Різдва (7 січня) й до Водохреща (19 січня), у кожній господі тричі варили кутю - багату, щедру й голодну.
Різдво є найдавнішим нашим святом. Походить воно з дуже давніх часів, коли наші предки ще не були християнами. У ті часи це було свято на честь доброго бо ... Читати далі »
Переглядів: 288 | Додав: shebruk | Дата: 05.02.2016 | Коментарі (0)