Неділя, 21.07.2019, 16:15

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2011 » Лютий » 5 » А ви знаєте як використовує Інтернет ВАша дитина?
19:18
А ви знаєте як використовує Інтернет ВАша дитина?

9 лютого 2009 року понад 200 батьків школярів довідалися про те, як захистити своїх дітей від загроз здоров’ю та життю через неправильне використання Інтернету. Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті, заснована за ініціативи «Майкрософт Україна», провела освітню конференцію, присвячену європейському Дню безпечного Інтернету, який відзначається у понад 50 країнах світу. На конференції зібралися експерти Міністерства внутрішніх справ України, громадських організацій та представники бізнесу, які розповіли батькам про конкретні приклади, коли українські діти й підлітки ставали жертвами злочинів, скоєних за допомогою Інтернету.

 

День безпечного Інтернету відзначається в Україні вже вдруге. Як відзначив Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна»: «Якщо раніше основним завданням Коаліції було звернути увагу громадськості на питання безпеки в Інтернеті, то в 2010 році ми хочемо звернутися саме до батьків. Українські батьки не до кінця усвідомлюють, наскільки велику роль грає Інтернет у житті їхніх дітей, і недостатньо серйозно ставляться до їхньої онлайн-безпеки й захисту приватної інформації. Легковажне відношення до небезпек віртуального світу може вилитися в цілком відчутні наслідки: від фінансових втрат до психологічного й фізичного насильства над дітьми».

Слід зазначити, що в Україні створився благодатний ґрунт для кіберзлочинів. Згідно з дослідженнями*, 27% українських дітей від 6 до 17 років підтвердили, що з ними в Інтернеті контактували незнайомі люди, і 30% із числа цих дітей пішли на контакт. Більше того, діти не тільки охоче йдуть на контакт із незнайомцями, але й розкривають особисту інформацію про себе: 28% – пересилали свої фотографії, 17% – інформацію про родину. Саме тому одна з найважливіших ініціатив Коаліції – освітня програма «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті», у рамках якої навчено близько 30 тисяч дітей і підлітків та понад 7 тис. учителів та батьків. У результаті зусиль Коаліції з 2009-2010 навчального року тема безпеки в Інтернеті внесена Міністерством освіти та науки (МОН) у шкільну програму 5-12 класів.

У лютому 2009 року член Коаліції Міністерство освіти та науки порекомендувало українським школам провести на честь Дня безпечного Інтернету інформаційні заходи для батьків і дітей, присвячені сімейній онлайн-безпеці. Тренери-волонтери Коаліції в цей день проведуть тренінги й семінари в майже 300 населених пунктах України. Артур Кочарян, тренер і координатор програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті», сказав: «Інтернет щільно інтегрувався в життя наших дітей. Завдання Коаліції – зробити його позитивним місцем для соціалізації, навчання й участі в суспільному житті. Однак позитивні аспекти Інтернету не повинні бути перекриті ризиками безпеки. Ми хочемо донести до батьків, що допомогти своїм дітям вони зможуть, тільки спочатку самі опанувавши віртуальний світ. Для цього Коаліція за підтримки Майкрософт проводить День безпечного Інтернету й низку інших освітніх ініціатив протягом року».

Переглядів: 345 | Додав: dovgalivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]