Субота, 24.02.2018, 03:14

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2012 » Січень » 27 » Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл
12:12
Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Міністерством освіти затверджено програму "Школи-новатори", реалізація якої має сприяти інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів

Метою затвердженої програми є створення власної моделі інноваційного розвитку школи, що дозволить підвищити її рівень, сформувати уміння і навички, необхідні учням для життя у ХХІ столітті, створити передумови для підвищення ефективності та якості освіти.
Автори програми зазначають, що перехід України до інформаційного суспільства вимагає суттєвих змін у системі освіти. Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики в галузі освіти є розроблення та впровадження інноваційно-інформаційних навчальних ресурсів, які модернізують зміст, структуру, форми, методи, засоби навчання та виховання.
У програмі зазначено, що надзвичайно важливим є долучення українських шкіл до інноваційного процесу, що дозволить кожній школі ознайомитися з передовим досвідом, сприятиме виробленню власної стратегії розвитку.
Ініціатором упровадження програми є компанія "Майкрософт Україна" за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.
Найближчим часом у кожному регіоні буде визначено не менше 50-ти загальноосвітніх шкіл, адміністрація та вчителі яких братимуть участь у програмі. Участь у програмі також візьмуть координатори від регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.
Для реалізації програми компанія "Майкрософт Україна" безкоштовно надасть Інтернет-платформу освітньої мережі Microsoft "Партнерство в навчанні", а також он-лайн-ресурси для проведення дослідження рівня інновацій у викладанні та навчанні та для проходження навчального курсу за програмою.
Реалізовувати програму пропонується шляхом проведення он-лайн-навчання керівників шкіл і вчителів для підвищення їх рівня кваліфікації, налагодження взаємодії педколективів і закладів післядипломної педагогічної освіти з метою обміну досвідом, упровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на підвищення рівня інноваційного розвитку шкіл тощо.
Програма реалізовуватиметься до 2015 року у відповідності з планом заходів, передбачених на цей період.
Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Управління програмою покладено на утворену координаційну раду, яку очолив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти міністерства Олег Єресько.
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів і коштів ТОВ "Майкрософт Україна".
Регіональним управлінням освіти та керівникам закладів післядипломної педагогічної освіти доручено провести відповідну організаційну роботу та сприяти впровадженню програми "Школи-новатори" в загальноосвітніх навчальних закладах.
Установчий семінар для регіональних координаторів програми, які представлятимуть заклади післядипломної педагогічної освіти відбудеться в лютому.
Переглядів: 268 | Додав: dovgalivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]