П`ятниця, 16.11.2018, 13:19

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Березень » 17 » Вітаємо всіх жінок зі святом!!!
12:42
Вітаємо всіх жінок зі святом!!!
Це всіма улюблене свято 8 березня сходить до традицій Стародавнього Риму I століття до нашої ери. Вважалося, що богиня Юнона, дружина великого Юпітера, була наділена великою владою і володіла величезними можливостями. У неї було багато імен: Юнона-Календария, Юнона-Монета. .. Вона дарувала людям гарну погоду, врожай, удачі в справах і відкривала кожен місяць року. Але більше всього римлянки схилялися перед Юноною - Луцією («світлий»), протегує жінкам взагалі, а при пологах в особливості. Вона була шанована в кожному будинку, їй приносили дари при вступі в шлюб і при народженні дитини.
Найрадіснішим для жіночої половини Риму було свято 1 Березня, присвячений цій богині і називався Матронами. Тоді все місто перетворювався. Святково вбрані жінки йшли з вінками квітів у руках до храму Юнони-Луцію. Вони молилися, приносили в дарунок квіти і просили у своєї покровительки щастя в родині. Це було свято не тільки поважних римлянок, але і рабинь, яких в цей день виконували чоловіки-раби. Чоловіки 1 Березня дарували дружин, родичів і подруг щедрі подарунки, не обходили увагою служниць і рабинь...
У сучасному світі день жінок відзначається 8 Березня. Історія цього свята почалася в XIX столітті, і був він приурочений до дня боротьби за права жінок. Саме 8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Тоді вони вимагали, щоб їм надали десятигодинний робочий день, прийнятні умови для роботи і рівну зарплату з чоловіками. До цього жінки працювали по 16 годин на добу і отримували за це сущі копійки. Після 8 березня 1857 року почали з'являтися жіночі профспілки, і вперше жінкам було надано виборче право. Але тільки в 1910 році на Міжнародній жіночій конференції соціалісток в Копенгагені Клара Цеткін було запропоновано святкувати Всесвітній жіночий день 8 березня. Це був своєрідний заклик до жінок всього світу вступити в боротьбу за незалежність і рівноправність; і вони відгукнулися, включившись в боротьбу за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир на землі. Вперше це свято відзначили у 1911 році, але тільки 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді на вулиці цих країн вийшло більш мільйона чоловіків і жінок, і маніфестація пройшла під гаслом: «Виборчі права працюючих - для об'єднання сил у боротьбі за соціалізм». У Росії Міжнародний жіночий день вперше святкували в 1913 році в Петербурзі. Його організатори закликали домагатися економічного і політичного рівноправ'я жінок. Одне з найбільш потужних виступів жінок пройшло в Петрограді 7 березня 1917 року. А в 1976 році Міжнародний жіночий день був офіційно визнаний ООН.
День 8 Березня став вважатися днем міжнародної солідарності трудящих жінок у боротьбі за свої права. Про цю подію писала Олександра Коллонтай, створила одну з перших книг про Міжнародний жіночий день.
Сьогодні 8 Березня - це свято весни і світла, данина поваги до традиційної ролі жінки як дружини, матері, подруги.
Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну.
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув.
Він вітання наші щирі
Передасть всім дамам милим,
Щоб жили в добрі і мирі
Щоб здійснились їхні мрії,
Щоб коханими були,
Щоб у радості цвіли.
У нашій школі, як і скрізь, відбулися святкові концерти до Міжнародного жіночого дня. Своїми виступами всіх радували учні 4 і 6 класу, вечір відпочинку підготували дев*ятикласники.
Переглядів: 82 | Додав: shebruk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]