Субота, 21.04.2018, 00:48

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2012 » Січень » 27 » Підбито підсумки роботи освітянської галузі області за 2011 рік
12:19
Підбито підсумки роботи освітянської галузі області за 2011 рік

Інформація про стан освітянської галузі області за 2011 рік

 

Начальник управління освіти і
науки облдержадміністрації
І.Вєтров

 

   Забезпечуючи розвиток освіти у році, що минає, ужито заходів щодо створення умов рівного доступу до якісної освіти громадян області. З цією метою забезпечено реалізацію обласних програм розвитку освіти.

   У 2011 році обласною радою затверджено Обласну цільову соціальну програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, Програму підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року, Програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах області на період до 2015 року, Програму розвитку дошкільної освіти області на 2011–2017 роки, Обласну програму роботи з обдарованою молоддю на 2011–2014 роки, продовжено дію програми „Шкільний автобус”.

   Реалізуючи Державну цільову програму розвитку дошкільної освіти в Україні до 2017 року, розроблену на її виконання відповідну обласну програму, впродовж 2011 року в області відбулися суттєві зміни в дошкільній освіті.

   Починаючи з 1995 року і до часу введення у дію Закону України „Про дошкільну освіту”, з різних причин в області перестало функціонувати 108 дошкільних навчальних закладів (будівлі дошкільних навчальних закладів були продані, передані до інших відомств, унаслідок тривалого невикористання стали непридатними, перепрофільовані). Як наслідок – на Рівненщині на початку 2002 року діяло 256 дошкільних закладів.

   На початок 2011 року в області функціонувало 397 дошкільних навчальних закладів. Сьогодні ж в області нараховується 432 дошкільні навчальні заклади, 322 з яких розташовані у сільській місцевості.

   Усього дошкільними закладами охоплено 34,3 тис. дітей, що становить 42 відсотки, у сільській місцевості – 11,8 тис. дітей – 22 відсотки.

   Ураховуючи те, що згідно з Законом України „Про дошкільну освіту” дитина може здобувати дошкільну освіту за бажанням батьків у дошкільних навчальних закладах, у сім’ї, за допомогою фізичних осіб, для дітей, особливо старшого дошкільного віку, які з різних причин не відвідують дошкільні навчальні заклади, запроваджуються різні форми охоплення дошкільною освітою.

   Функціонують групи при загальноосвітніх навчальних закладах для підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі, працюють консультативні пункти при дошкільних навчальних закладах, організовано соціально-педагогічний патронат сімей, діти яких не відвідують дошкільні заклади.

   Як наслідок – дошкільною освітою охоплено 99 відсотків дітей 5-річного віку.

   Проблемою є те, що існуюча мережа дошкільних закладів не дає можливості вирішити питання влаштування у дитячі садки дітей усіх, хто бажає, оскільки чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах міської місцевості з розрахунку на 100 місць становить – 136 осіб.

   У поточному навчальному році в області функціонує 690 денних загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності, де навчаються 144,5 тис. учнів, із них у сільській місцевості – 556 шкіл із учнівським контингентом – 81,2 тис. осіб, що є дещо менше порівняно з минулим навчальним роком. Причиною зменшення учнів у закладах є демографічна ситуація у державі загалом та в області зокрема.

   У зв’язку зі зменшенням контингенту, за згодою територіальних громад, на 1 вересня 2011 року закрито 7 шкіл та призупинено діяльність 4 шкіл.

   У 19 інтернатних закладах області виховується, навчається та утримується 2792 вихованці. Упродовж останніх років контингент вихованців інтернатних закладів залишається стабільним.

   Мережа інтернатних закладів області забезпечує реалізацію прав дітей, які потребують соціальної допомоги, на загальну середню освіту.

   Забезпечено поступовий перехід у старшій школі на профільне вивчення базових дисциплін. У 2011–2012 навчальному році класи з профільним вивченням функціонували у 260 загальноосвітніх навчальних закладах області.

   Ставлячи пріоритетним подальше впровадження профільного навчання в області, велику увагу маємо приділяти активізації діяльності освітніх округів. Нині в області функціонує 94 освітні округи в усіх районах області. Визначено базові (опорні) навчальні заклади. Структурується управлінська та методична робота округів. Визначено пілотний Сарненський район, який брав участь у проекті Світового Банку „Рівний доступ до якісної освіти”. Досвід його роботи поширюється на інші райони області та України.

   Результативною була участь наших школярів у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, де взяли участь 75 учнів навчальних закладів області, 39 із яких стали переможцями.

   Високі рейтинги освітньої галузі Рівненщини серед областей забезпечує участь школярів у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук та всеукраїнських турнірах. Команда Рівненської Малої академії наук шостий рік є у п’ятірці найсильніших команд серед усіх областей України.

   У ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН 2010–2011 навчального року взяли участь 44 учні, 29 із них вибороли призові місця.

   Цього року маємо особливий результат: учень Сарненської гімназії Бутило Денис виборов бронзову медаль на ІІ Міжнародній олімпіаді з географії.

   Кращі випускники навчальних закладів області підтвердили високий рівень підготовки: 2 випускники отримали з двох предметів по 200 балів, 24 випускники отримали по 200 балів із одного предмета, з них 20, які закінчили школу із золотою чи срібною медалями.

   У 2011 році іменні стипендії голови обласної державної адміністрації отримують 54 студенти вищих навчальних закладів (у розмірі 795 грн для студентів ВНЗ ІІІ–ІV р.а., 600 грн – для студентів ВНЗ І–ІІ р.а.), 28 учнів загальноосвітніх навчальних закладів – переможців IV етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін та ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Рівненського відділення Малої академії наук України (в розмірі 400 грн), 3 учні професійно-технічних навчальних закладів (у розмірі 300 грн).

   Школи І–ІІІ ступенів стовідсотково забезпечені комп’ютерною технікою.

   Із 213 загальноосвітніх навчальних закладів І–ІІ ступенів 152 загальноосвітні навчальні заклади обладнано навчально-комп’ютерними комплексами, що становить 70 відсотків. Усі інші мають окремі комп’ютери (не менше 4 ПК), які встановлені в кабінетах інформатики.

   До мережі Інтернет під’єднано 359 загальноосвітніх навчальних закладів І–ІІІ ступенів, що становить 97 відсотків, та 160 загальноосвітніх навчальних закладів І–ІІ ступенів, що становить 73 відсотки.

   У поточному році введено в експлуатацію Мульчицьку ЗОШ І–ІІІ ступенів Володимирецького району, Рівненську ЗОШ І–ІІІ ступенів № 14, завершено реконструкцію з добудовою будівлі навчального корпусу № 1 комунального закладу „Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів” Рівненської обласної ради, другої черги Богушівської ЗОШ І–ІІ ступенів Березнівського району та Жалинської ЗОШ І–ІІ ступенів. Завершено будівництво Будеразької ЗОШ І–ІІІ ступенів Здолбунівського району, першої черги Берестівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Дубровицького району.

   В області загальна кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності та потребують підвезення, становить 13816. Із них 7513 перевозяться шкільним автобусом та 5395 перевозяться іншими видами транспорту. Потребують підвезення 1114 учнів.

   Упродовж 2011 року для закладів освіти області придбано 18 автобусів.

   Зважаючи на потреби ринку праці, у 2011 році навчальними закладами професійно-технічної освіти області випущено 4752 кваліфікованих робітники, здійснено перепідготовку 919 слухачів на замовлення фізичних осіб понад державне замовлення.

   Підготовка кваліфікованих робітників проводиться з 80 професій, із яких 85 відсотків – інтегровані.

   Про рівень підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах області свідчать результати Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності, в яких два учні наших закладів стали призерами.

   Спільно з українсько-німецькою компанією „Кнауф” введено в дію навчально-практичні центри з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів за новітніми технологіями на базі Вищого професійного училища №1 м. Рівне та Вищого професійного училища № 22 м. Сарни.

   Для подальшого розвитку професійно-технічної освіти розроблено цільову обласну програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки.

   15 грудня 2011 року за ініціативою Рівненської обласної державної  адміністрації та сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України, Національної академії педагогічних наук, Всеукраїнської екологічної ліги була проведена ІІ Всеукраїнська відеоконференція  „Модернізація освіти для сталого розвитку” за участю провідних науковців та громадськості України.

   Усі учасники відзначили новаторський формат обговорення проблематики конференції. Поєднання трьох комунікаційних технологій дало змогу залучити багаточисельну аудиторію: більше 400 учасників у відеостудіях ВАТ „Укртелеком”; понад 1500 – в інтернет-режимі On-line з України, Росії, Білорусі, США, Норвегії, Чехії, Бразилії. Китаю; глядачів Рівненського регіонального телебачення.

   Досягнення на Другій Міжнародній виставці „Сучасні навчальні заклади – 2011”. Золотою медаллю нагороджено Національний університет водного господарства та природокористування, Срібними медалями  Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,   Рівненський державний аграрний коледж та Мирогощанський аграрний коледж.

   Переможці обласного огляду-конкурсу на кращий студентський гуртожиток:

   III-IV рівнів акредитації:

І місце - гуртожиток № 6 Рівненського державного гуманітарного університету;

ІІ місце - гуртожиток № 4 Національного університету „Острозька академія”.Рівненського державного гуманітарного університету;

ІІІ  місце - гуртожиток № 4 Національного університету водного господарства та природокористування

   I – II  рівнів акредитації:

І місце – гуртожиток № 2 Автотранспортного технікуму Національного університету водного господарства та природокористування;

ІІ місце - гуртожиток Дубенського  коледжу  РДГУ, гуртожиток № 1 Сарненського  педагогічного  коледжу РДГУ;

ІІІ місце - гуртожиток Дубенського медичного коледжу, гуртожиток Рокитнівського  медичного училища.

   Нагороджені Почесними грамотами облдержадміністрації, управління освіти і науки, цінними подарунками на загальну  суму 60 тис. грн.

Переглядів: 367 | Додав: dovgalivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]