Середа, 25.04.2018, 04:06

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2012 » Лютий » 13 » Мороз тестує освітян
12:36
Мороз тестує освітян
Сьогодні вперше після сильних морозів наша школа відкрила двері для учнів. Неочікувані морози вкотре дали зрозуміти, що система нашої освіти дуже далека від ідеалу. Не будемо брати до уваги шкільну навчальну програму, методи викладання, рівень професіоналізму вчителів, а зупинимось на тому, як діють у непередбачуваних ситуаціях обласні, районні чи міські відділи освіти.

У нашому селі останні два тижні температура коливається від -15 до -27, схожа ситуація відбувається і в інших містах України. З цієї причини, міністр освіти видав наказ "Про роботу навчальних закладів в умовах низьких температур", де в пункті 1.2 чітко сказано як організовувати роботу в таких ситуаціях: "При зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія приймати рішення про призупинення навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах".

Цей наказ було видано ще 27 січня, а складається враження, що наші освітяни не отримали його й сьогодні. Невже в районних відділах освіти немає Інтернету? А можливо, вони очікують особистого гінця від міністра Табачника?

Річ у тому, що в моєму селі робота школи досі визначається по застарілих правилах, коли молодші класи не йдуть до школи при -20, середні класи при -22 та старші класи при -24. Директори навчальних закладів отримують наказ, який не відповідає сучасним стандартам, і є змушеними його виконувати, щоб не отримати догану. І це тоді, коли в Україні вже діє цілком однозначний наказ з цього приводу!

Друге, що розчаровує – суцільна неоднозначність. Тобто, навіть користуючись застарілими вказівками, освітяни не можуть дати точну відповідь: йти до школи, чи не йти. Вони, фактично, перекладають відповідальність на школярів, кажучи їм самим слідкувати за ситуацією, дивитись на термометри.

Виникає ситуація, коли в одного термометр показує одну температуру, а в другого – іншу. І цей другий змушений зранку йти до школи, де його розвернуть вчителі та скажуть: "Сьогодні не працюємо! Ти що, на термометр не дивився?" Звісно дивився. Хіба він винен, що температура в різних частинах міста неоднакова? Навіть в Інтернеті різні сайти показують різну температуру.

То ж чи варто розігрувати цю комедію й надалі? Чи не краще, наприклад, однозначно влаштувати два тижні карантину, дочекатися потепління та після цього продовжити навчання? Але ж ні…
Учень Довгалівської ЗОШ
Переглядів: 304 | Додав: kolyan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]