Субота, 21.04.2018, 00:48

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2011 » Лютий » 2 » Міносвіти надало роз’яснення щодо Концепції літературної освіти школярів
20:22
Міносвіти надало роз’яснення щодо Концепції літературної освіти школярів

В Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти освітнього відомства повідомили про те, що положення Концепції літературної освіти мають рекомендаційний характер

Зокрема, в департаменті загальної середньої та дошкільної освіти МОН зазначили, що розробкою проекту Концепції літературної освіти займалася спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли провідні науковці, методисти та вчителі-практики.

З серпня минулого року розпочалося громадське обговорення документа, першою аудиторією з обговорення стали методисти і вчителі-практики від кожної області й кожного навчального предмета, що є складовою літературної освіти, – української літератури, світової і літератур національних меншин, йдеться в документі.

Майже усі присутні учителі-словесники, які були присутні на розширеній колегії МОН підтримали проект Концепції літературної освіти і висловили думку щодо необхідності прийняття цього документа, - повідомили у Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти.

Долучитися до обговорення Концепції мали можливість усі бажаючі, зазначають у відомстві. Проект документа було розміщено на сайті Міністерства та надруковано у фаховій пресі.

Остаточний варіант Концепції літературної освіти, що об’єднав різні наукові і методичні погляди, визначив основні пріоритети у подальшому розвитку шкільної літературної освіти, було затверджено наказом Міністерства від 26.01.2011 №58, зазначають в МОН.

Основними завданнями Концепції літературної освіти є вироблення спільних методологічних засад для предметів, що забезпечують літературну освіту в школі, виокремлення та узгодження складових літературної освіти, а також змістового їх забезпечення; визначення структури, етапів і стратегічних завдань літературної освіти на кожному етапі, забезпечення наступності і взаємозв’язку етапів літературної освіти учнів протягом періоду навчання, підкреслюють фахівці освітнього міністерства.

Концепцією передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання вивчаються навчальні предмети "Українська література" та "Світова література".

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською чи іншими мовами національних меншин передбачено вивчення "Української літератури" та інтегрованого курсу "Література (рідна і світова)".

В департаменті загальної середньої та дошкільної освіти зазначають, що положення концепції мають рекомендаційний характер, підкреслюючи, що документ не визначає кількість годин на вивчення тієї чи іншої літератури, не містить переліку авторів і творів для вивчення.

Прийняття Концепції не є обов’язковою нормою, вона розробляється, коли потрібно врахувати різні наукові і методичні погляди, провести широке громадське обговорення, наголошують в МОН, при цьому метою розроблення концепції, на думку фахівців міністерства, стало бажання пробудити наукову та педагогічну думки, залучити до визначення подальших шляхів розвитку літературної освіти якомога більше вчителів-практиків, громадськість.

У разі, якщо хтось з бажаючих не встиг надати свої пропозиції до Концепції літературної освіти, Міністерство освіти запрошує до обговорення нової редакції Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, нових навчальних програм з літератур, що протягом цього та наступних років будуть оприлюднені на офіційному сайті Міністерства, зазначено в повідомленні Департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Нагадаємо, 26 січня 2011 року Міністерство освіти і науки затвердило Концепцію літературної освіти.

Згодом, однин із розробників концепції, доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції, заявив про те, що деякі тези Концепції літературної освіти, що була затверджена Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників.

Переглядів: 351 | Додав: dovgalivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]