Середа, 25.04.2018, 04:01

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2012 » Січень » 26 » Діти в школах України помирають через великі навантаження
13:25
Діти в школах України помирають через великі навантаження

Діти в школах України помирають через великі навантаженняПричиною смертей українських школярів можуть бути величезні навчальні навантаження, з'ясували журналісти ТСН. Останнім часом все частіше у школах помирають діти. Медики пояснюють смерті в школі поганою генетикою, а чиновники - поганим медичним обслуговуванням.

Проте журналісти ТСН з'ясували, що нинішні навантаження в школі - порушення всіх писаних і неписаних правил. І рятувати малят треба не відміною нормативів з фізкультури, про що недавно заявило Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Наприклад, у семирічної Софії лише закінчилися уроки, а на вулиці вже темніє. Це не який-небудь ліцей - звичайна загальноосвітня школа. Мама приходить за Софією о 16:00. Удома у дівчинки буде невелика перерва на обід і відпочинок, потім ще 3 години над книгами.

"Підготуватися до англійської, вивчити таблицю множення, прочитати розділ з позакласного - це сторінок 10. Що робити? Або просто лягти спати і відпочити? Мені буває дуже шкода дитини", - говорить мама Софії.

Вона скаржиться, що інколи через втому дівчинку неможливо засадити за уроки.

Софії варто поспівчувати, говорять в Інституті гігієни екології. Дівчинка витримує нереальні для її віку навантаження. Адже відповідно до санітарно-гігієнічних норм семирічні діти не повинні просиджувати за партою більше 22-х годин на тиждень. Це 3-4 уроки на день - причому це разом з факультативами.

А домашні завдання другокласників мають бути такими, щоб впоратися за 45 хвилин. Першокласникам задавати уроки додому взагалі заборонено. Тому виходить, що Софія фактично вчиться з навантаженням дев'ятикласника.

І це при тому, що писалися ці норми 10 років тому - для здорових дітей. А останнім часом здоров'я школярів нестримно погіршало, кожна третя дитина переступає поріг школи вже хворою. На виході 90% випускників мають хронічні хвороби. Діючі норми навантажень вже давно варто переглянути у бік зменшення, визнають вчені.

А в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України пишуть програми по збільшенню. Так званий "освітній стандарт" - чого і скільки повинен засвоїти школяр у кожному класі - медики розкритикували ще в проекті.

Експерти переконані, що від уривчастих реформ здоровіше українські школярі не стануть. Потрібно міняти філософію викладання. Почати хоча б з малого, до чого вже дійшов весь цивілізований світ - дозволити дитині рухатися на уроці.

Правда, йдуть на експерименти в основному приватні школи. Віддати дитину саме до такої це вже інше навантаження - на батьківський гаманець. Купити своїм дітям здоров'я можуть не всі.

Переглядів: 304 | Додав: dovgalivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]